• Hygienicko-epidemiologické opatrenia

• Hygienicko-epidemiologické opatrenie platné v MŠ  v období

od 1.9.2020

-Do materskej školy (MŠ) ráno  privádza dieťa vždy len jedna osoba , ktorá s dieťaťom býva v spoločnej domácnosti. Toto opatrenie platí aj pri odvádzaní dieťaťa z MŠ popoludní.

-Pri vstupe do MŠ musí mať dieťa i osoba, ktorá dieťa doprevádza na tvári rúško. Vo vstupnej miestnosti si dezinfikujú ruky, dodržujú odstupy.

-Doprevádzajúca osoba sa v MŠ zdržiava  s dieťaťom len po dobu nutných úkonov ( ako je vyzliekanie a prezliekanie dieťaťa, podpísanie prehlásenia a odovzdanie dieťaťa ped. zamestnancovi) max.10 min.

Nikto s príznakmi infekcie alebo s príznakmi ochorenia COVID-19 nesmie vstúpiť do MŠ.

• Príznaky COVID-19:
          • telesná teplota nad 37,5 st. C alebo triaška
          • malátnosť, neprimeraná únava
          • začervenané, zapálené oči s výtokom
          • upchatý nos so sťaženým dýchaním nosom
          • hustý skalený, zafarbený (žltý, zelený) výtok z nosa (nádcha)
          • bolesť uší, výtok z uší, oslabený sluch
          • suchý dusivý kašeľ
          • vlhký produktívny kašeľ
          • vracanie
          • náhla strata chuti a čuchu
          • riedka stolica niekoľkokrát denne
          • novovzniknuté začervenanie kože, vyrážky, chrasty a pod. na koži
          • iný príznak akútnej infekcie dýchacích cies

-Ak bude dieťa po dobu pobytu v MŠ vykazovať niektorý z príznakov , pedagogický zamestnanec dieťa izoluje a kontaktuje zákonného zástupcu dieťaťa.

-Dieťa si do MŠ nesmie nosiť žiadne predmety a hračky z domáceho prostredia.

-Zákonný zástupca zabezpečí dieťaťu náhradné rúško, ktoré nechá v skrinke.

-Pri nedodržaní opatrení nebude dieťa prevzaté pedagogickým zamestnancom.