• Stupeň vzdelania

• Predprimárne vzdelanie získa dieťa absolvovaním posledného ročníka vzdelávacieho programu odboru vzdelávania v MŠ. Ukončuje ho spravidla v školskom roku, v ktorom do 31. augusta dosiahne šiesty rok veku a dosiahne školskú spôsobilosť. Absolvent predprimárneho vzdelávania získa poznatky a schopnosti, ktoré majú význam vo vzťahu k propedeutike kultúrnej, čitateľskej, matematickej, prírodovednej a náboženskej gramotnosti. Je pripravený na vstup do primárneho vzdelávania v ZŠ a na ďalší aktívny život v spoločnosti. Na získanie profilu absolventa predprimárneho vzdelania je potrebné, aby dieťa dosiahlo v závere predškolského veku elementárne základy kľúčových kompetencií zadefinovaných v ŠTVP a doplnený kľúčovými kompetenciami v duchovnej oblasti zadefinované v ŠkVP LUPIENOK. Katolícka škola vychováva tým, že je.