• Katolícka škola

•      V historickom vývine ľudstva sa o výchovu detí  a mládeže starala hlavne rodina, škola a Cirkev. V týchto výchovných inštitúciách dostáva vychovávaný ľudskú i náboženskú formáciu. Náboženská výchova ide paralelne so všeobecnou výchovou. Katechéza je adresovaná celej osobe. Nič nie je v rozume, čo neprešlo zmyslami. Dušou katechézy sú pre nás jasné myšlienky a aktivity pripravované starostlivo a s láskou, a to v reči, ktorej deti rozumejú. Nezabúdame aj na momenty prekvapenia. Pedagóg je sprievodcom na ceste, je prítomný vtedy a tam, keď a kde ho deti potrebujú. Byť v prítomnosti detí núti nás zaoberať sa otázkami, na ktoré oni hľadajú odpovede. Keď im chceme ponúknuť kvalifikovanú odpoveď, primeranú ich veku, musíme kráčať s nimi, nemôžeme stáť vysoko nad nimi, ďaleko pred nimi, ani ďaleko za nimi. Stanovujeme si základný cieľ, ktorý zabezpečuje harmonický rozvoj osobností v súlade s ich potrebami, záujmami a vekovými záležitosťami i individuálnymi osobitosťami tak, aby mohli vo svojom živote úspešne zvládnuť ďalšie vzdelávanie v základnej škole.