• Metodické združenie

•

Metodické združenie ako poradný orgán prispieva k rozvoju osobnosti učiteľov, štúdiom,stretávaním sa a výmenou vzájomných skúsenosti. Vyhláška MŠ SR č.306/2008 Z.z. o materskej škole doplnená Vyhláškou MŠ SR č.308/2009 -v paragrafe 6 - poníma metodické združenie ako poradný orgán riaditeľky školy.

Vedúcou metodického združenia je Mgr. Miroslava Glevaňáková

Zástupkyňou vedúcej MZ je Ľudmila Richweissová.

Členmi metodického združenia sú všetci učitelia materskej školy.

Metodické združenie plní funkciu organizačno - riadiacu a vzdelávaciu (odborno-metodickú). Cieľom činnosti je realizácia účasti pedagogických zamestnancov na upevňovaní demokratického štýlu riadenia, na ovplyvňovaní kvalifikácie a profesijného rastu učiteľov, asistentov a zvyšovaní úrovne výchovno-vzdelávacieho procesu školy.

Metodické združenie v ZŠ s MŠ sv. Kríža:

• predstavuje základnú bázu ďalšieho vzdelávania pedagogických zamestnancov
          • svojou činnosťou nenarúša proces výchovy a vzdelávania v materskej škole
          • podporuje tvorbu interných metodických materiálov, sebavzdelávanie, publikačné aktivity
          • využíva aktuálne ponuky na vzdelávacie podujatia
          • predstavuje najľahšie dostupný zdroj odborno – metodických informácii a vytvára adekvátny priestor na výmenu pedagogických skúseností
          • je jedným zo systémových článkov riadiacej štruktúry, spolupodieľa na zvyšovaní úrovne procesu výchovy a vzdelávania v materskej škole.

Činnosť MZ sa v MŠ riadi štatútom, ktorý upravuje postavenie, poslanie, funkcie, ciele, práva a povinnosti členov metodického združenia. Stretáva sa 4krát ročne.