• Vypni telku, zapni seba

•

Vypni telku, zapni seba! je celoslovenská kampaň pre deti a dospelých na podporu aktívneho prežívania voľného času. Organizuje ju eRko-HKSD od roku 2001.

Voľný čas a jeho využívanie ovplyvňuje životný štýl detí. Môže byť aj dobrým základom pre rozvoj dieťaťa, jeho schopností, zručností, záľub a vzťahov.

Týždeň s Vypni telkou, je pre nás časom, kedy zapíname seba, intenzívnejšie sa venujeme tejto myšlienke, šírime ju a pripravujeme vhodné aktivity pre deti.

Táto kampaň je jedinečnou príležitosťou, ako zanechať dobrú stopu vo svojom okolí, ukázať deťom, ich rodičom, starým rodičom, tetám, susedom… že aj čas prežitý bez televízie a počítača môže byť zábavný, čarovný, jednoducho „cool“. Do kampane môžeš zapojiť svoje stretko, farnosť alebo obec a ponúkame aj pútavé aktivity na doma pre rodiny.

Motivácia - Ako prežiť týždeň  bez telky alebo počítača, tabletu, či mobilu?Zapojte sa do kampane Vypni telku, zapni seba! Počas týždňa kampane sa chceme venovať aktívnejšiemu tráveniu voľného času namiesto vysedávania pred telkou či počítačom. Deti sa stretnú so zaujímavým vedcom MuDr. Lantom, ktorý ich zasvätí do tajov svojho výskumu. Už mnoho rokov sa venuje skúmaniu čnosti MÚDROSŤ. Pozýva deti, aby vstúpili do jeho laboratória a spoznávali túto čnosť spolu s ním.

Počas jednotlivých dní sa od neho deti dozvedia o jeho objavoch:

Pondelok: Múdre je hľadať múdrosť.

Utorok: Múdre je udržiavať svoje okolie čisté.

Streda: Múdre je, keď to, čo robím, niekoho poteší.

Štvrtok: Múdre je hýbať mysľou aj telom.

Piatok: Múdre je hrať sa tak, aby z hry mali radosť všetci.

Sobota: Múdre je starať sa jeden o druhého.

Nedeľa: Múdre je vedieť si rozdeliť čas na povinnosti a zábavu.

Kampaň môžete sledovať na tejto stránke:

Tešíme sa na zábavný týždeň :-)